wtorek, 26 września 2017

Scott Travis

Scott Travis (ur. 6 września 1961 w Norfolk w stanie Wirginia) - amerykański perkusista brytyjskiego zespołu Judas Priest, irlandzkiej kapeli Thin Lizzy i amerykańskiej formacji Racer X. 

Od najmłodszych lat Scott był sławnym perkusistą na lokalnej scenie muzycznej w regionie zwanym jako Hampton Roads, gdzie grał we wczesnych latach 80. Później przeniósł się do Kalifornii, gdzie zaczął grać w zespole Racer X, wraz z m.in. Paulem Gilbertem. 

Jednakże Travis od zawsze chciał grać w Judas Priest. Sam przyznał, że jeszcze jako nastolatek często myślał o rozłożeniu swojego zestawu perkusyjnego na parkingu w Hampton Coliseum w nadziei, że członkowie zespołu zauważą go idąc do autobusu oraz po jednym z koncertów udało mu się przekazać taśmę z nagraniem swojej gry, jednakże zespół posiadał już perkusistę, więc nic nie wynikło z jego starań. 

Szansa pojawiła się dopiero w 1989, kiedy Dave Holland, ówczesny perkusista odszedł z zespołu. Scott pojawił się na przesłuchaniu i zdobył wymarzoną posadę, stając się pierwszym muzykiem zespołu niepochodzącym z Wielkiej Brytanii. Obecnie jest najdłużej grającym perkusistą Judas Priest w historii formacji. 

W 2016 dołączył do odtworzonego składu Thin Lizzy na swojej specjalnej trasie z okazji jego powrotu. Autograf zdobyty osobiście podczas koncertu Judas Priest w ERGO Arenie w Gdańsku 10 grudnia 2015 roku

3 komentarze: